Fiber - laser światłowodowy

Fiber – Laser światłowodowy opiera się na połączonych ze sobą diodach tworzących strumień laserowy, który przenoszony jest do głowicy za pomocą giętkiego włókna światłowodowego. Laser Fiber charakteryzuje się precyzją oraz doskonałą jakością wiązki. Technologia ta pozwoliła na wyeliminowanie kosztownych i uciążliwych w serwisowaniu elementów prowadzenia wiązki – systemu luster wraz z akcesoriami, poprzez to laser Fiber jest niezawodny, bezobsługowy, a koszty jego eksploatacji są bardzo niskie. Żywotność źródła lasera Fiber wynosi około 100 tys. godzin. Laser Fiber światłowodowy to aktualnie najbardziej zaawansowany technologicznie sposób na szybkie, precyzyjne, trwałe, powtarzalne grawerowanie/znakowanie metali, metali powlekanych, metali anodowanych, aluminium i metali szlachetnych oraz niektórych plastików.

W tym wpisie zajmujemy się Znakowarkami Fiber 2D i 3D. Są to lasery o bardzo szerokim zastosowaniu, popularne w branży reklamowej – do znakowania gadżetów wykonanych z metalu i niektórych tworzyw sztucznych takich jak długopisy, breloki, kubki, termosy; w branży jubilerskiej do personalizacji biżuterii oraz cięcia blaszki Au/Ag do 1,2 mm.; w przemyśle do znakowania metalowych elementów.

W ofercie Smart Laser dostępne są różnego rodzaju lasery Fiber:

  • znakowarki Fiber 2D 20/30/50/100W
  • znakowarki Fiber mini 2D 20/30/50W
  • lasery UV – do tworzyw sztucznych i szkła
  • znakowarki Fiber 3D 30/60W
  • laser Fiber Ag/Au – do cięcia metali refleksyjnych 
  • duże wycinarki  Fiber do blach metali, profili i rur
SMART LASER FIBER 2D IV KLASA BEZPIECZEŃSTWA (OTWARTY)

Smart Laser Fiber 2D to ergonomiczne i wydajne urządzenie zbudowane z wysokiej jakości komponentów. Intuicyjne oprogramowanie EzCad w języku polskim sprawia, że urządzenie jest proste w obsłudze. Urządzenie dostępne jest w wariantach mocy 20/30/50/100W oraz o polu roboczym od 70 x 70 do 330 x 330 mm.

SMART LASER FIBER 2D IV KLASA BEZPIECZEŃSTWA (OTWARTY)

Smart Laser Fiber 2D to ergonomiczne i wydajne urządzenie zbudowane z wysokiej jakości komponentów. Intuicyjne oprogramowanie EzCad w języku polskim sprawia, że urządzenie jest proste w obsłudze. Urządzenie dostępne jest w wariantach mocy 20/30/50/100W oraz o polu roboczym od 70 x 70 do 330 x 330 mm.

ZNAKOWARKA SMART LASER FIBER 2D I KLASY BEZPIECZEŃSTWA (ZAMKNIĘTY)

Smart Laser Fiber 2D I klasy bezpieczeństwa posiada wszystkie właściwości wersji otwartej i dodatkowo kompaktową, wytrzymałą obudowę wyposażoną w otwierane frontowe drzwi. Urządzenie dostępne jest z polem roboczym od 70 x 70 do 175 x 175 mm i mocą 20/30/50W.

ZNAKOWARKA SMART LASER FIBER 3D 

Smart Laser 3D – najnowszej, trzeciej generacji laser światłowodowy z ultraszybkim GalvoScanerem oraz z dynamicznym auto-focusem. Laserem fibrowym 3D można wykonać znakowanie detali o skomplikowanych kształtach na różnych wysokościach oraz na przedmiotach cylindrycznych bez użycia „obracarki” i stożkowych bez najmniejszego zniekształcenia graweru. System Smart Laser Fiber 3D idealnie nadaje się do tworzeniu obrazów 3D na różnych materiałach. Specjalna aplikacja pozwala na grawerowanie plików STL, które idealnie służą do wykonywania form i matryc np. do okolicznościowych monet, medali, pinsów itp.

ZNAKOWARKA FIBER Z KAMERĄ I AUTOMATYCZNĄ IDENTYFIKACJĄ OBIEKTU

Znakowarka Fiber z kamerką i automatyczną identyfikacją obiektu i podajnikiem taśmowym to proste w obsłudze urządzenie z kamerą CCD. System wizyjny lokalizuje obiekt na taśmie transportowej i znakuje go automatycznie, bez potrzeby dokładnego pozycjonowania znakowanych przedmiotów.

PRZYKŁADOWE WYKORZYSTANIE ZNAKOWAREK SMART LASER 

Poniżej umieściliśmy kilka filmów na, których możecie zobaczyć jak wiele oferują Znakowarki Smart Laser Fiber i do jakich aplikacji są używane oraz jakie są opinie naszych Klientów.

ZNAKOWANIE NA GAŻETACH REKLAMOWYCH

Gościmy w Firmie “Digital 1”, która poszerza swoją działalność o znakowanie i personalizowanie metalowych przedmiotów takich jak długopisy, kubki, breloki itp.

Litewska firma zajmuje się produkcją i personalizacją gadżetów reklamowych dla firma i klientów indywidualnych.

WYCINANIE ELEMENTÓW ZE SREBRA I ZŁOTA 

Urządzenie Smart Laser Fiber 2D doskonale radzi sobie z wycinaniem elementów ze srebra i złota (tu o grubości 1,2 mm) oraz ich głębokim grawerowaniem. Proces ten idealnie sprawdza się w pracowniach jubilerskich do produkcji elementów biżuterii i nie tylko.

GŁĘBOKIE GRAWEROWANIE METALU

Z pomocą Lasera Fiber możemy uzyskać niesamowite efekty nawet bardzo głębokiego graweru. Precyzja i szybkość to niewątpliwe zalety tego urządzenia. Zobaczcie sami.

PERSONALIZACJA UPOMINKÓW

Zobaczmy jak przy pomocy Lasera Fiber w łatwy sposób możemy personalizować prezenty. W prezentowanym filmie mamy przykłady graweru na kopertach zegarków.

ZNAKOWANIE PRZEDMIOTÓW OKRĄGŁYCH

Zamieszczony materiał pokazuje możliwości Lasera Smart Laser 3D, dzięki któremu w łatwy sposób możemy uzyskać estetyczne, pozbawione odkształceń znakowanie na powierzchni przedmiotów okrągłych.

DODATKOWE AKCESORIA DO PRACY Z LASERAMI FIBER

Aby jeszcze lepiej wykorzystać możliwości i zwiększyć wydajność laserów fiber prezentujemy dodatkowe akcesoria kompatybilne z naszymi laserami.

AUTOMATYCZNY PODAJNIK DŁUGOPISÓW

Podajnik dedykowany jest długopisom o średnicy od 6 do 12mm wraz z Smart Laser Fiber 2D – pozwala na znakowanie ok 800-1000 szt. długopisów na godzinę. Podajnik automatycznie przenosi długopisy pod laser, zatrzymuje się i załącza laser. Głównym zadaniem podajnika jest przyspieszenie pracy podczas grawerowania długopisów.

AUTOMATYCZNY PODAJNIK BLACH SREBRA I ZŁOTA

Przeznaczony jest do wycięcia wzoru z taśmy srebra lub złota oraz do automatycznego przesunięcia jej i powtórzenia operacji. Wycięte elementy spadają samoczynnie do szuflady.

OBRACARKA 360 

Uchwyt obrotowy (obracarka) 360 współpracuje z systemami Smart Laser Fiber. Służy do znakowania/grawerowania po obwodzie na przedmiotach takich, jak pierścienie, łożyska, zawory itp. Odchylany uchwyt pozwala na znakowanie na zewnętrznych i wewnętrznych powierzchniach przedmiotu. Trój-szczekowy uchwyt pozwala na łatwe mocowanie przedmiotu. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie, gdyż urządzenie jest sterowane z programu EzCad w języku polskim.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.