Dlaczego warto zainwestować w mobilną spawarkę laserową?
Zastanawiasz się nad zakupem spawarki laserowej do swojej firmy? Poznaj możliwości mobilnych spawarek laserowych, które są wyjątkowo praktyczne i ekonomiczne. Tego typu urządzenia charakteryzują się również wygodą w eksploatacji oraz szerokim potencjałem zastosowania w praktyce. To doskonały wybór, jeżeli szukasz sposobów na zwiększenie efektywności pracy, jednocześnie zmniejszając koszty. Sprawdź, co przemawia za inwestycją w mobilną spawarkę laserową.

Poznaj bliżej mobilne spawarki laserowe 

Jak sama nazwa wskazuje, są to mobilne i ultrakompaktowe urządzenia, które umożliwiają spawanie laserem. Obudowa wraz z całym systemem umieszczana jest na mobilnej podstawie wyposażonej w kółka, dzięki czemu spawarkę można łatwo przemieszczać na przykład w trakcie prac na hali produkcyjnej. Ponadto z powodzeniem można ją zabrać ze sobą w przypadku świadczenia usług zdalnych u Klienta. Waga tych urządzeń rozpoczyna się od 45 kilogramów, dzięki czemu z powodzeniem można wjechać nimi na pakę pojazdu.

Dlaczego warto zainwestować w te urządzenia? 

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w wysokiej jakości mobilne spawarki laserowe i jednocześnie wzmocnić w ten sposób konkurencyjność swojego biznesu. Poznaj kilka z nich!

1. Wysoka mobilność  

Podstawowym atutem tego urządzenia jest jego wysoka mobilność. Obudowy spawarek mobilnych Smart Laser powstają z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Z jednej strony są odporne na uszkodzenia, a z drugiej dostatecznie lekkie, aby przenosić je z miejsca na miejsce.  Ułatwiają to kółka w podstawie oraz ergonomiczne uchwyty. Mobilność wpływa korzystnie na optymalizację procesów produkcyjnych zachodzących w firmie, a także umożliwia świadczenie usług z dojazdem do Klienta. W ten sposób można zwiększyć swój udział w rynku i skalować biznes. Łatwość przenoszenia sprzętu, jego szybkie przemieszczanie między różnymi miejscami pracy, znacznie usprawnia logistykę i zarządzanie przestrzenią produkcyjną.

W dodatku rekordowo niska masa mobilnej spawarki laserowej jest o nawet 150 kg lżejsza od spawarek z chłodzeniem wodnym!

Spawarka Mobilna SmartLaser
Spawarka_Praca

2. Precyzja i efektywność pracy  

 

Choć urządzenie jest kilkakrotnie lżejsze i mniejsze od standardowych spawarek, to jednak mimo tego zachowuje precyzję, powtarzalność i efektywność pracy. Jest to związane z bardzo dobrymi parametrami technicznymi oferowanych przez nas spawarek, a także ze specjalnie zaprojektowaną ręczną głowicą spawalniczą. Jest ona lekka i posiada ergonomiczny kształt, dzięki temu prowadzenie jej jest proste i osoba obsługująca spawarkę nie będzie miała problemu z zachowaniem wysokiej precyzji swojej pracy. Wszystko to wpływa również na zwiększoną szybkość wykonania spawów.

3. Optymalizacja kosztów operacyjnych  

Każdemu przedsiębiorcy zależy na optymalizacji kosztów prowadzonego biznesu i jednoczesnym zwiększeniu zysków. Umożliwia to zastosowanie mobilnej spawarki laserowej. Urządzenia tego typu są odpowiednio tańsze od większych modeli oraz pozwalają na obniżenie kosztów całego procesu. Jest to związane z redukcją powstających odpadów oraz z oszczędnością czasu na skutek szybszego wykonania danego zadania. Bez wątpienia to kolejny duży plus mobilnych spawarek laserowych i argument za tym, aby w nie zainwestować.

W przeciwieństwie do tradycyjnych spawarek, początkujący spawacze mogą szybko rozpocząć pracę po zaledwie kilku godzinach szkolenia, co znacznie skraca czas potrzebny na zdobycie doświadczenia. To pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów szkoleniowych, nie wpływając negatywnie na jakość pracy wykonywanej przez urządzenie.

Mobilna spawarka laserowa 1000/1500/2000W od Smart Laser  

W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości urządzenia dla profesjonalistów. Wśród nich znajduje się dedykowana mobilna spawarka laserowa ze źródłem GWLaser. Oferujemy ją w wariantach mocy 1000, 1500 i 2000 W, dzięki czemu dobierzesz ten parametr bezpośrednio do swoich potrzeb i specyfiki wykonywanej pracy. Jako Smar Laser dajemy 2 lata gwarancji na całe urządzenie, z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych i materiałów eksploatacyjnych. 

Czym charakteryzuje się ten model? Przede wszystkim posiada wysoką odporność na temperaturę, dzięki czemu doskonale radzi sobie nawet w trudnym środowisku pracy. Zastosowaliśmy tu wydajny system chłodzenia powietrzem, który zapewnia spawarce odpowiednie warunki do pracy. Wytrzymała i lekka obudowa jest odporna na uszkodzenia, a ergonomiczna głowica ułatwia manewrowanie nią w trakcie spawania. Oferowana przez nas mobilna spawarka laserowa przystosowana jest do pracy w temperaturze od 10 do 50°C.

Podstawowe jej zalety to m.in.:

 

  • wysoka jakość, dokładność i powtarzalność;
  • duża szybkość spawania;
  • ograniczona strefa wpływu ciepła;
  • automatyczny podajnik drutu;
  • funkcja spawania metali kolorowych;
  • możliwość spawania elementów o niewielkich rozmiarach;
  • relatywnie niskie koszty eksploatacji i utrzymania;
  • możliwość pracy w różnych pozycjach – dokładność spawania w trudno dostępnych miejscach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem, który przedstawi Ci potencjał mobilnych spawarek laserowych oraz przeprowadzi Cię przez proces zakupowy.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.