Produkcja ogrodzeń i bram przy użyciu technologii laserowej na urządzeniach Smart Laser Fiber
Technologia laserowa wykazuje wysoką skuteczność w obróbce różnego rodzaju materiałów. Jest to szczególnie widoczne w produkcji ogrodzeń oraz bram. Wytworzenie spersonalizowanych ogrodzeń, bram czy balustrad wymaga zastosowania precyzyjnych technologii, które zapewniają powtarzalność oraz najwyższą jakość. Przy użyciu urządzeń Smart Laser Fiber, bazujących na technologii lasera światłowodowego, można tworzyć spersonalizowane warianty ogrodzeń, bram i balustrad. Dzięki nim możliwe jest wydajne i niezwykle dokładne cięcie blach stalowych. Te zaawansowane urządzenia świetnie sprawdzają się przy produkcji ozdobnych elementów wykonanych również ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej oraz innych stopów metali.
Poznaj nowe możliwości, które oferuje Smart Laser Fiber.

Poszerz zakres swojej działalności. Jakie możliwości daje wycinarka laserowa?  

Firmy przemysłowe szukają sposobów na to, aby wyprzedzić konkurencję i jeszcze precyzyjniej odpowiedzieć na potrzeby klientów. Odpowiedzią na to wyzwanie może być skorzystanie z wysokiej jakości wycinarek laserowych. To urządzenia, które pozwalają na poszerzenie profilu działalności m.in. poprzez produkcję spersonalizowanych ogrodzeń, bram i balustrad. Korzystając z wycinarki laserowej Smart Laser Fiber, z powodzeniem możesz tworzyć unikalne i oryginalne projekty. Spora grupa kosnumentów oczekuje tego, że ich nieruchomość wyróżni się na tle innych i będzie w dużym stopniu spersonalizowana, nie chcą kupować rozwiązań powszechnie dostępnych tworzonych wg. powielanego wzorca. Technologia laserowa umożliwia tworzenie nie tylko wzorów i ozdobnych wykończeń, ale także ażurowych logotypów i innych znaków charakterystycznych, co sprawdza się także w przypadku nieruchomości firmowych.

Charakterystyka działania urządzeń Smart Laser Fiber 

Proces rozpoczyna się od załadowania materiału na stół roboczy maszyny. Nowoczesny system nesting umożliwia optymalne wykorzystanie arkuszy blachy, co minimalizuje ilość powstających odpadów. Następnie laser Fiber o mocy 2000-3000 W generuje precyzyjne wiązki światła, które wycinają zadane kształty z dużą dokładnością. Pozwala na obróbkę dużych arkuszy blachy, w tym nawet 1,5×3 metra. Dzięki zastosowaniu czujnika pojemnościowego, wysokość głowicy tnącej automatycznie dostosowuje się do grubości materiału, co zapewnia równomierne i dokładne cięcie. Ponadto wycinarka gwarantuje szybką, precyzyjną i bezpieczną pracę, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko występowania ewentualnych wad i odpadów, co generowałoby dodatkowe koszty procesu.

Oprogramowanie sterujące maszyną gwarantuje płynną i skoordynowaną pracę wszystkich komponentów. Funkcje Auto-Focus oraz system antykolizyjny chronią urządzenie przed uszkodzeniami, co zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność całego procesu. W efekcie otrzymujemy doskonale przycięte elementy, które są gotowe do montażu, spełniając najwyższe standardy jakości.Powstałe cięcia nie wymagają szlifowania, co skraca proces produkcji i pozwala na optymalizację jego kosztów.

Poznaj wycinarkę laserową FIBER F1530H  

Ekonomiczny laser światłowodowy z otwartym stołem roboczym o powierzchni 1500 x 3000 mm, wyposażony w pojedynczą platformę do cięcia blach ze stali nierdzewnej, węglowej oraz metali kolorowych. Wycinarka laserowa Fiber F1530 to innowacyjne urządzenie przemysłowe, idealne do precyzyjnego wycinania dowolnych kształtów z arkuszy blach. Najnowsza technologia Fiber zapewnia niezwykłą dokładność i powtarzalność procesu. Nowoczesne źródło laserowe Fiber wyróżnia się żywotnością przekraczającą 100 tysięcy godzin roboczych, co gwarantuje długotrwałą i niezawodną pracę.

Dzięki gładkim krawędziom cięcia, dodatkowa obróbka jest zbędna, co znacząco oszczędza czas. Laser światłowodowy Fiber umożliwia cięcie różnorodnych metali, takich jak: stal nierdzewna, stal węglowa, stal ocynkowana, metale nieżelazne, miedź, mosiądz, aluminium oraz metale szlachetne, takie jak srebro (Ag) i złoto (Au).

Wycinarki laserowe Fiber F1530 doskonale sprawdzają się przy tworzeniu elementów dekoracyjnych, takich jak balustrady, wieszaki i meble metalowe. Znajdują również szerokie zastosowanie w przemyśle do produkcji obudów maszyn, systemów wentylacyjnych, paneli sterujących, tabliczek znamionowych oraz w branży reklamowej, np. do produkcji liter przestrzennych, statuetek i medali okolicznościowych.

fiber_1530

Zobacz, jakie unikalne ogrodzenie stoworzone dzięki technologii laserowej, zamontowaliśmy w naszej siedzibie:

Nasze urządzenia pozwalają na precyzyjne wycinanie skomplikowanych wzorów oraz detali, co jest kluczowe w tworzeniu unikatowych projektów. Wykorzystując Smart Laser Fiber, można z łatwością dostosować produkcję do indywidualnych potrzeb klienta, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość wykonania oraz estetykę gotowych wyrobów.

Szukasz sposobu na poszerzenie działalności i chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym ekspertem.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.