Jak możesz unowocześnić pracownię jubilerską z naszymi urządzeniami?

WPROWADŹ SWOJĄ PRACOWNIĘ NA WYŻSZY POZIOM TECHNOLOGICZNY

Firma Smart Laser to sprawdzony dostawca laserowych technologi na rynek polski i europejski. Przez ten czas naszymi klientami zostało wiele większych i mniejszych firm z branży jubilerskiej, których rozwój obserwowaliśmy z dużą przyjemnością. Między innymi oni komunikowali nam zapotrzebowanie na konkretne urządzenia, które uprościłyby i przyspieszyły pracę oraz zwiększyły jakość produktów (a na pewno nie pogorszyły). Jubilerstwo jako profesja ma wielowiekową tradycję. Wiele firm, w których instalujemy urządzenia Smart Laser to wielopokoleniowe  i rodzinne pracownie jubilerskie, które szczycą się produkcją unikalnej kunsztownej biżuterii. Przygotowanie każdego z tych cacek wymagało czasochłonnych i żmudnych godzin obróbki materiału. Nasze urządzenia ten czas skracają i ułatwiają. Poznajcie historie naszych klientów, którzy zakupili urządzenia Smart Laser dla swoich pracowni.

NOWA ERA W JUBILERSTWIE – TARGI AMBERIF 2023

Mieliśmy przyjemność wystawiać się na Międzynarodowych Targach Bursztynu i Biżuterii AMBERIF 2023 – GDAŃSK. W Gdańsku krzyżują się wszystkie bursztynowe szlaki. To tutaj kontynuowana jest historyczna tradycja obróbki tego materiału, składająca się na wyjątkową atmosferę miejsca i dziedzictwo wielowiekowej kultury materialnej. To największe w Polsce i jedno z największych w Europie wydarzenie targowe branży jubilerskiej, scena spotkań awangardowego złotnictwa i miejsce, w którym rodzą się bursztynowe trendy. Warto tu być aby spotkać się z naszymi klientami z branży i wymienić się doświadczeniami.

“Jubilerstwo dzielimy na erę przed laserami i po laserach” – tak mówią niektórzy nasi klienci. Dlaczego?  Bo wielu z nich posiada już urządzenia laserowe i nie wyobraża sobie swojej pracowni bez Punktowej Spawarki Laserowej czy Lasera Fiber 2D/3D do cięcia i głębokiego grawerowania złota i srebra. “Praca (dzięki urządzenia laserowym) jest łatwa, lekka i przyjemna. I jak ułatwia wszystkie działania”. 

“GALERIA BURSZTYN” – GDYNIA – TADEUSZ DOBKOWSKI

Jedno z najstarszych miejsc w Gdyni związanych z bursztynem. Pracownia z prawie 50 letną historią. Pasja, która łączy tradycję z nowoczesnością.

www.galeriabursztyn.pl

“Galeria Bursztyn” korzysta z urządzeń  Smart Laser:

 • Smart Laser Fiber 2D Ag/Au, nanoszenia dedykacji i personalizowania wyrobów jubilerskich, a także do głębokiego grawerowania.
 • Plotera Laserowego CO2 idealnie nadającego się do cięcia i grawerowania czarnego dębu używanego w produkcji oraz do wykonywania i personalizowania ozdobnych opakowań z drewna i tektury.

“INNE OBRĄCZKI”- KRAKÓW – ANDRZEJ BIELAK

Pan Andrzej Bielak jest jubilerem z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Jak sam powiedział: “Należę do tej grupy tradycyjnych złotników, który stosowali i stosują do dzisiaj stare, tradycyjne techniki złotnicze, co nie znaczy, że nie interesuję się nowościami.”

www.inneobraczki.pl

Pracownia”Inne Obrączki” korzysta z urządzeń  Smart Laser:

 • Smart Laser Fiber 30 i 50 W do cięcia i grawerowania. Oba systemy Smart Laser Fiber 2D pracują z obracarką 360° umożliwiając nanoszenie zaprojektowanych przez Pana Andrzeja wzorów/dedykacji na wewnętrznej i zewnętrznej stronie obrączki. Obracarka współpracuje z poziomu oprogramowania Ez-Cad w wersji polskiej.
PRACOWNI JUBILERSKA “CLAUDIA” –  ŻORY

Rodzinna firma działająca od 24 lat, w której urządzenia Smart Laser zagościły na dobre w postaci Znakowarki Fiber, Spawarki Laserowej i Spektrometru. Oprócz tworzenia własnych produktów, pracownia służy pomocą w naprawach jubilerskich: “Delikatnych łańcuszków nie da się tak ładnie zalutować gazowo jak laserem.”

www.facebook.com/pracownia.claudia

Zakład jubilerski “Claudia” korzysta z urządzeń  Smart Laser:

 • Smart Laser Fiber 2D do cięcia i głębokiego grawerowania Ag/Au,
 • Spawarka Laserowa Smart Laser Nd:YAG 200W wykorzystywania do spawania punktowego, wypełniania otworów i łączenia małych elementów, szczególnie potrzebnych podczas dokonywania napraw jubilerskich
 • Spektrometr XFR do analizy składu przedmiotów wykonanych z metali szlachetnych (umożliwia analizę 5 pierwiastków: Ag, Au, Pd, Pt, Cu).

FIRMA “BIEDERMANN”- LUBOŃ – J. BIEDERMANN

Firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży odlewniczo-złotniczej, która pozostaje naszym klientem od 6 lat i posiadająca już cztery urządzenia Smart Laser. 

www.biedermann.pl

Firma “Biedermann” korzysta z urządzeń  Smart Laser:

 • Laser Fiber 2D 50W do cięcia i głębokiego grawerowania Ag/Au
 • Spawarkę Laserową Nd;YAG 200W wykorzystywania do spawania punktowego, wypełniania otworów i łączenia małych elementów, szczególnie potrzebnych podczas dokonywania napraw jubilerskich
 • Spektrometr XFR do analizy składu przedmiotów wykonanych z metali szlachetnych (umożliwia analizę 5 pierwiastków: Ag, Au, Pd, Pt, Cu).
 • Laser Fiber 1500W do cięcia matali refleksyjnych Ag/Au.
PRACOWNIA JUBILERSKA “SUNDIAMORE” – WARSZAWA

Pan Zbyszek opowiada o pracy jubilera, jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do pracy z nowymi technologiami w tej branży. “Bez tego (laserów) nie da się pracować normalnie w dzisiejszych czasach gdzie są wymagania jakościowe i czasowe”

www.sundiamore.pl

Pracownia “Sundiamore” korzysta z urządzeń  Smart Laser:

 • Znakowarkę Smart Laser Fiber 2D 50W  do cięcia i głębokiego grawerowania Ag/Au
 • Nabiurkową Spawarkę Laserową Nd:YAG 60W idealna do szybkich naprawek jubilerskich.

ZAKŁAD JUBILERSKI “SILVEXCRAFT” – TYCZYN

Firma z 30 letnim doświadczeniem obecna na rynku w ponad 140 krajach na świecie. Podstawą jej działalności jest tworzenie srebrnych i złotych półfabrykatów do biżuterii.

www.silvexcraft.eu

Firma “Silvexcraft” korzysta z urządzeń  Smart Laser:

 • Laser Fiber 1500W  do cięcia metali refleksyjnych Ag, Au do 2 mm.
 • Spawarkę Laserową Nd;YAG 200W wykorzystywania do spawania punktowego, wypełniania otworów i łączenia małych elementów, szczególnie potrzebnych podczas dokonywania napraw jubilerskich
 • Znakowarkę Smart Laser Fiber 2D 50W z automatycznym podajnikiem taśmy srebra Ag 925.
MARKA JUBILERSKA “ARGENTUM” – PŁOCK

Rodzinna, wielopokoleniowa firma jubilerska z ponad 100 letnia tradycją. Tworzą swoje projekty z pasją, dbając o każdy szczegół, by zapewnić najlepszą jakość i trwałość swoich wyrobów.

www.argentumbizuteria.pl

Pracownia “Argentum” korzysta z urządzeń Smart Laser:

 • Laser Fiber 1500W  do cięcia metali refleksyjnych Ag, Au do 2 mm.
 • Spawarkę Laserową Nd;YAG 200W wykorzystywania do spawania punktowego, wypełniania otworów i łączenia małych elementów, szczególnie potrzebnych podczas dokonywania napraw jubilerskich
 • Znakowarkę Smart Laser Fiber 2D 50W z automatycznym podajnikiem taśmy srebra Ag 925.

ZAKŁAD PRODUKCYJNY “MR.CHAIN” – CASTROP-RAUXEL – NIEMCY

Firma zajmująca się produkcją biżuterii personalizowanej.

www.mrchain.de

Firma “Mr.Chain” korzysta z urządzeń  Smart Laser:

 • Laser Fiber 1500W  do cięcia metali refleksyjnych Ag, Au do 2 mm
 • Znakowarki Smart Laser Fiber 2D 50W do grawerowania.
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.